MJJ THE KING

Добре дошли във форума " Michael Jackson The King" !

Пожелаваме Ви приятни минути в нашето прекрасно място

изпълнено с любов и преклонение към

единственият и неповторимият

Майкъл Джаксън!

Наместо увод, или за какво е всъщност тази секция

Share
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител

Female Capricorn Брой мнения : 159

Наместо увод, или за какво е всъщност тази секция

Писане by cappuchina on Съб Апр 03, 2010 7:59 pm

Правя тази секция за тези от вас, на които им пука.

Забележете, не казвам “които обичат Майкъл.” Това е ясно, че го можем и чувстваме всички, нали заради любовта си към него сме тук.

Но пука ли ви за Майкъл?

Извън песните, нежният глас, шеметните турнета, горещите танци, виртуозните клипове, игривите къдрици и черните очи, пука ли ви?

Навярно помислихте, че ще говоря за процеса. Не познахте.

Да ми пука за процеса означава да ми пука за Мъри и компания. Означава да мисля какво правят те, как живеят, какво ядат, как спят и дали спят вечер, спокойна ли е съвестта им, къде ходят на балнеолечение или къде карат лятната си ваканция. Мерси. Имам достатъчно други разнообразни и понякога и разнопосочни движения на мисълта с различен вектор.
    И изобщо тук няма и не искам да говоря за процеси и наказания. Имат достатъчно отделено място. Няма да говоря и за клиповете, песните, снимките, сълзите и, простете, сополите. На тях също е посветено подобаващо време и енергия.

Пука ли ви за идеите на Майкъл?

Болящата истина я знаем и без това премного добре. Тя се събужда в нас и заспива в нас всеки ден през последните повече от девет месеца. Понякога е остра и реже като трион, понякога е тъпа и глуха, като удари на буци пръст по ковчег. Понякога е безмълвна и няма, понякога вие и крещи. Но винаги е там. На онова специално място в сърцето и в онзи нерадостен ъгъл в ума. Няма да я премахнем от там. Пък и не е нужно.
    Казват, че човек продължава да живее с идеите си завинаги, докато физическото тяло разполага само с един ограничен отрязък от време тук, на Земята. И именно идеите остават.
    Колко идеи ни остави Майкъл?
    Колко идеи ни завеща?
    Да, Децата. Да, Природата. Да, Любовта към човека до теб. Към непознатия човек дори. Да, Борбата. Да, Истината.
    Да, Изкуството. Да, Сътворението. Т.е. Вечността.

Колко от тях подемаме и продължаваме?

Защото, мили мои, така продължава да живее Майкъл.
    Не знам кой друг може да съхрани и продължи онова, в което той вярваше, за което се бореше, което беше смисъл и цел за него, ако не ние.
    От нас зависи.
    Мисля си, че е време да намерим носна кърпичка. Не толкова за да си изтрием сълзите, а за да си избършем сополите. Разлика има, и то съществена. Сълзите можем да ги вложим в нещо градивно, сополите повече не са ни нужни. Или може би са нужни на онази част от нас, която не иска да се пусне от унищожителното страдание и да продължи напред. Демек, страхливата част.
    Нека си оставим Страданието, и да пуснем Унищожителното страдание.

Нека да оставим на адвокати, прокурори, съдии и прочее правосъдие (мафия) да се налудува и намъдрува. Нека оставим тяхната работа на тях. Не ще можем да я свършим ние. Нека се обърнем към нашата работа. Защото има какво да се върши.
    Сигурно ви звуча мъгляво и неясно, но аз още дори не съм започнала. Това е само неизбежният и необходим увод.
    Отсега нататък тук ще споделям мисли, идеи, действия, постъпки, поведение – мои и на хора около мен – които са продължение на идеите на Майкъл. Няма да го правя често навярно, защото времето ми в интернет е съзнателно и умишлено ограничено, но ще го правя.
    Ще се радвам да чуя и видя за какво ви е вдъхновил Майкъл, лично вас. На какво ви научи? Не, не ми повтаряйте негови мисли и не ми цитирайте негови думи. Тях ги знаем всички.
    На какво ви научи Майкъл в ежедневието ви, на какво ви научи в мисленето ви, да, да, лично вас.
    Частица от Майкъл има във всеки от нас. Нека да й позволим да лумне в голям огън, в пожар. Това е нашият начин, милички.

Няма да допусна той да бъде забравен.
    А вие?
    for all time
    Moderator
    Moderator

Female Брой мнения : 2104
    Местожителство : close to him

Re: Наместо увод, или за какво е всъщност тази секция

Писане by for all time on Нед Апр 04, 2010 9:51 pm

О не, не бих допуснала да бъде забравен! И как би могла , когато той е "там" , където достъп имат само определени хора! Аз не идеализирам Майкъл ! В годините на моето детство , да, може би! Но сега съм зрял човек, имам семейство и мога да кажа с гордост , че аз съм това , което съм , благодарение на него!Колко тревиално звучи ! И близките ми , вярвам и моите приятели ме обичат , заради това , което съм , защото някой от тях и идея си нямат за това, колко ми е повлиял . Та не мога просто така да напиша как ме е вдъхновил . Небходим е момент, а и мисля, че най -хубаво е , ако другите преценят какво виждат в мен , което да ги докосне! Дано мисълта и усета ме водят в правилната посока. Може би ще дойде моментът , може би не е бил момент, а реалност, може би е постояннство, може би дори не е миг ....

Последната промяна е направена от for all time на Пон Апр 05, 2010 5:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път

BAD - потребител

Female Libra Брой мнения : 1225
    Местожителство : SF
    Humor : crazy and addicted

Писане by smile on Пон Апр 05, 2010 3:11 am

Първо пак ще кажа:
    Честит празник!
    И ще продължа тогава.Идеята ти е чудесна и тъй като не искам да я опорочавам и развалям ще спра тук.
    Нямам ни най-малко намерение да се заяждам и за това ще кажа какво мисля, но в друг раздел:

Искам да кажа...

Наблюдател
    Наблюдател

Брой мнения : 3

Писане by smooth girl on Вто Апр 06, 2010 10:38 am

хм..тази тема ме накара наистина да се замисля...
    на какво ни научи Майкъл...на много.
    научи ни че можем да бъдем задружни не само по време на бедствия,
    но и в името на нещо добро и красиво.
    Че щом си отдаден на нещо,което обичаш,непременно ще заблестиш.
    Научи ни да обичаме живота и хората дори когато сме наранени.
    Защото е важно не да не падаш,а да можеш да се изправиш и да продължиш
    с гордо вдигната глава,заради всичко,в което вярваш и въпреки
    всичко,което те ранява.

Рени
    Наблюдател
    Наблюдател

Брой мнения : 14

Писане by Рени on Чет Апр 08, 2010 7:04 pm

Много мога да пиша по тази тема- Майкъл промени не само музиката, шоубизнеса, а целия свят.... Ще кажа само най-същественото- от него разбрах какъв е пълният смисъл на думата ЛЮБОВ, той придаде ново значение на тази дума.
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател

Female Aquarius Брой мнения : 3160
    Местожителство : In a parallel world

Писане by andeli on Чет Апр 15, 2010 1:10 pm

Дълго бягах от тази тема, защото първоначално ме обърка и обиди. След като я прочетох както трябва я разбрах и си казах, че няма да пиша тук, защото аз не съм от примерите за последовател на идеите на Майкъл. Не съм от онези, които станаха вегетарианци защото той беше. Нито пък от другите, които го последваха в благотворителност или...все едно какво. Но ти нямаш предвид тях, нали? Аз си останах встрани от тези идеи. Не казвам, че не съм помагала за някои каузи, но това не се брои. Мисля, че е човешко да подадеш ръка на някой изпаднал в беда и нужда и не е необходимо Майкъл да ми каже, че е правилно, за да го направя.
    Замислих се сериозно какво е неговото влияние в живота ми. Тези, които ме познават добре успяват да открият доста от него в мен.
    Знаете ли, Майкъл ме научи да чувствам, да се вглеждам, да прониквам отвъд видимото.
    Майкъл ме научи да се смея.
    Майкъл ми даде красиви залези и изгреви, вятър в косите, песента на птиците...
    Майкъл ме научи да обичам.
    Майкъл ми даде Чайковски, Дебюси...
    Майкъл ми даде любов.
    Майкъл ми даде сълзи.
    И на последно място и на първо по значимост Майкъл ми даде възможността да се разбера/ донякъде/. Да поискам да слагам начало на нещо, в което виждам смисъл и край на онова, което ме кара да се чувствам зле.
    Това идеи ли са?
    И Майкъл ми даде това

Don't waste your time on the past, no, no
    It's time you look to the future
    It's all right there if you ask
    This time if you try much harder
    You'll be the best that could can be.
    .......................
    If you wanna do it now
    You gotta learn to try
    You can make it right somehow
    Let love come free
    And that's just so easy now
    You gotta go for what you want
    You gotta do what you got to do

Gotta put your heart on the line
    If you wanna make it right
    You've got to reach out and try
    Gotta put your heart on the line
    If you wanna make it right.

Дали следвам тези думи? Опитвам се.

BEN - потребител

Писане by cappuchina on Пет Апр 23, 2010 5:53 pm

andeli написа: Тези, които ме познават добре успяват да открият доста от него в мен.

Факт. Аз със сигурност успявам да го открия у теб.
    MissJackson
    BEN - потребител
    BEN - потребител

Female Aries Брой мнения : 36
    Местожителство : Neverland, California

Писане by MissJackson on Чет Апр 29, 2010 3:53 pm

Майкъл наистина ни остави много неща като се започне от музиката и се стигне до добротата му. Той никога няма да бъде забравен, защото наистина направи много за света. Магията на Майкъл докосна сърцата на много хора и никой никога няма да допусне да бъде забравен, ще живее вечно в сърцата ни!
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Чет Апр 29, 2010 5:35 pm

Всъщност тук идеята беше съвсем различна. На всички ни е ясно какво остави Майкъл и какъв беше той. Тук се пита ТЕБ на какво те научи.

BEN - потребител

Писане by cappuchina on Чет Апр 29, 2010 6:06 pm

andeli написа:Всъщност тук идеята беше съвсем различна. На всички ни е ясно какво остави Майкъл и какъв беше той. Тук се пита ТЕБ на какво те научи.

умно уточнение! ;)
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Чет Апр 29, 2010 6:16 pm

cappuchina написа:
    andeli написа:Всъщност тук идеята беше съвсем различна. На всички ни е ясно какво остави Майкъл и какъв беше той. Тук се пита ТЕБ на какво те научи.

умно уточнение! ;)

;)

BAD - потребител

Писане by smile on Чет Апр 29, 2010 8:30 pm

На толерантност!!!

На висок морал към ценностите.
    На търпимост... на ТЪРПЕНИЕ!

Всъщност тези неща се учат от раждането до самия край...
    Те се възпитават с времето и едва ли Майкъл ни е научил пряко на това, но ни е дал пример със живота си и със поведението си.,
    Човек бива възпитан от родителите си, а на ценности се довъзпитава.
    Всеки има различни ценности но общо взето те се доближават.
    В този смисъл Майкъл не възпитава ценности= а той самия е ценност.
    Аз така го определям.

Moderator
    Moderator

Писане by for all time on Чет Апр 29, 2010 9:57 pm

На мен..... ми показа дълбочина, любов..... Всъщност май прекалено дълго съм с него, за да не ме е покорил и променил по някакъв начин. Аз бях точно във възрастта , в която налагах етикети и стереотипи, формирах възглед, вкус , маниер и мироглед... И мисля , че Майкъл до голяма степен ме шлифова... все едно е бил до мен. Успях да мина по белият път , а не по черния и това благодарение на него. Мисля , че съм добър човек, много емоционален , мисля , че имам своите достойства , но не мога да говоря за тях. Други трябва да го правят. Но това , което мисля , че успя незнам дали е било заложено в мен или ми е помогнал( пак казвам много години е част от живота ми) е че УМЕЯ ДА ОБИЧАМ, МОГА ДА ОБИЧАМ И СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ КАТО ОБИЧАМ. ОБИЧАМ ДА ОБИЧАМ С ЕДНА ДУМА. ЛЮБОВ!!!!!! ТЯ Е И ЗА ТЕБ, МАЙКЪЛ!

Админ/Създател

Писане by andeli on Сря Юли 14, 2010 2:45 pm

Преди малко попаднах на сайт и в него има красива тема "A Million Trees For Michael Project". Опитах да я прочета цялата и не успях. Беше... истинско и затрогващо. Беше като удар, като силен плестник през лицето и наистина заболя.
    Замислих се колко сме малки и жалки и как изглежда не сме дорасли за идеите, които той ни остави.
    Не, не ме заболя заради Майкъл. Заболя ме заради нас. Кичим се гордо с титлата "Фен на Майкъл Джаксън" и по- често въздишаме по красивото му лице, отколкото да чуем думите му. Дали това искаше той от нас? Дали на това посвети своите химни "Heal The World", "Earth Song" ? Дали? Всички знаем отговора.
    Знам, че звуча протеворечиво, защото аз неведнъж съм доказвала колко ушна кал имам в ушите си за думите му, за посланията, за молбите му. Знам, че вероятно няма и да се променя и се чувставам безкрайно гузна от този факт.
    Сега се замислих защо пиша този пост?! Дали не е заради гузната си съвест? Дали не е защото се почувствах сърдита на себе си. Сърдита, че не виждам по- далече от носа си. Може би.
    Живеем в страшно време. Може би и назад през вековете е било така - не знам. Свидетел съм на настоящото. Не ми харесва това, което се случва. Не ми харесва как умират хора, заради гршките, които родителите на убийците им са допуснали в детството им. Не ми харесва как не можем да дишаме от стелещият се смог, който се пропива в нас и ни прави сиви и болни. Не ми харсва как обезумели мъже стоварват бухалка върху безщитно малко тюленче, гледащо ги с огромни неразбиращи очи. Не ми харесва. Но какво правя, за да дам и частица от себе си това безумие да спре? Нищо. Абсолютно нищо.
    Вероятно ще кажете: "Права си, но как да се изправим срещу правителства, икономически интереси? Как да спрем прогреса?", но аз няма да мога да ви отговоря, защото не знам. Иска ми се за можех да дам отговорите и те да са лесни. Но май лесните пътища вече са затворени. Задъхваме се, давим се в мръсотията около нас и в душите си. Правим дребните проблеми да изглеждат огромни. Нараняваме се и отминаваме, чувствайки се победители.
    Вече си загубих мислълта. Вече забравих какво всъщностт исках да кажа/ по- скоро да цитирам/, а то беше нещо съвсем кратичко, но изпълнено със съдържание, което не се нуждае от мноогсловие. Но като се замисля по тези думи могат да се пишат трудове. Прости са, но са истински и ако не се заслушаме в тях, ако не се опитаме поне мъничко да променим нещо в закърнелите си души, то по- добре да спрем да казваме: "Обичам те, Майкъл!", защото той няма да е бил разбран. Защото трябва да бъдем съпричастни към хората, които обичаме.
    Съжалявам, че ви занимавах с толкова думи. Пиша на един дъх, без да знам коко смислено го правя. Водя се единствено обладана от силната си емоция.
    И ще завърша с думите на Майкъл. Онези простичките, но докосващите.

“I love trees. I have a thing for trees. The colors and the changing of the leaves… I love it!”
    “The Earth is sick. Everyone thinks someone else will take care of the problems, the government or someone else. Noooo… no one is going to do it for us. It’s up to us! It’s up to us to do our part to heal the world.”
    “No one else will heal the world for us… it’s up to us to do it!”
    “Love each other. We are all one. Take care of the planet.
    Love lives forever”.

И някъде хора засаждат дървета, за да направят гората на Майкъл.

Последната промяна е направена от andeli на Сря Юли 14, 2010 3:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път

BEN - потребител

Писане by cappuchina on Сря Юли 14, 2010 3:23 pm

Миличка,

ще ти отговоря с ето това:

I'm starting with the man in the mirror....
    ...
    if you wanna make the world a better place, take a look at yourself and then make a change.

Защото всъщност светът е едно безкрайно Огледало. В което се оглеждаме всички ние. И се опитваме като последни глупци да променим отражението, което както е ясно, е невъзможно.
    Какво правим ние? Борим се с отражението, негодуваме, дразним се него, ядосваме се. Сърдим се на света. Но нали той е огледало? Съответно и той ни се сърди, защото отразява собственото ни отношение. В резултат реалността става от лоша по-лоша - ние тъжим, цупим се и страдаме, и в резултат светът край нас прави същото.
    А колко простичко е всъщност да осъзнаем, да проумеем простичката истина, че е необходимо първо да променим самия образ -т.е. нас самите. Да помислим как бихме искали да се огледаме в това огромно огледало. Както искаш да се огледаш, такъв и се виждаш. Ако искаме да видим отражение в огледалото на един щастлив, усмихнат човек, какво правим? Правилно, усмихваме се и виждаме как човека в огледалото също се усмихва. По същия начин можем да правим това със света наоколо - и светът ще ни се усмихне, защото е наше отражение.
    Едва когато си дадем сметка, че в началото е образа (ние самите) и формираме съзнателно именно този образ, който желаем ние - тогава и отражението - т.е. света - ще се поправи.

Майкъл беше един от малкото хора, което не се опитваха да уловят и променят отражението - бил е твърде умен, за да не си даде сметка за безсмислеността на подобно занятие. Не, той започна от образа, от себе си - и даде толкова много, направи толкова много, сътвори вълшебства и чудеса.
    Именно затова успя да промени толкова много и отражението -т.е. успя да промени света. Нашият свят.

andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Сря Юли 14, 2010 3:44 pm

Да, този отговор го знам. Вероятно и всички, които ще прочетат постовете ни. Въпроса е как да променим отражението? Въпроса е как да го накараме да ни се усмине, а не да ни глада сърдито? Как да осъзнаем, че болния ни стремеж да скриваме главата в пясъка оголва нелицепритните ни части? От какво се крием? Ндяваме се, че бурята ще ни отмине? Цъкаме с език, гледайки по новините поредното безумие, но не правим нищо повече от това да заключим два пъти вратите си и да се помолим такава беда да не застигне.
    Вероятно нямаме желание и воля да се пороменим. Просто е по- лесно. Какво ни пука, че гората в Амазония се унищожава? Или, че някъде по света/ няма да кажа Третия/ дете умира от недохранване и жажда? Вероятно не ни пука, а и дори не знаем как вредните емисии карат световният океан ежегодно да се покачва? Защо и да ни пука? Нали вчера сме си купили мечтаната рокличка, която е по- хубава от тази на колежката?
    Знам, ако искаш да промениш нещо трябва да го желаеш. Ако искаш нещо, трябва да се бориш то да се случи. Другото са приказки на вятъра, които той ще отвее и ще разпилее бързо.

BEN - потребител

Писане by cappuchina on Сря Юли 14, 2010 4:02 pm

Да, този отговор го знам. Вероятно и всички, които ще прочетат постовете ни. Въпроса е как да променим отражението?

Ако действително не просто знаеше, а осъзнаваше отговора, нямаше да задаваш този въпрос. Задай го на себе си - как се променя отражение? Много просто - като промениш образа. Като образът е друг, тогава и отражението ще е друго.

"Криеницата" е именно нежеланието ни да проумеем тази не толкова очевидна истина. Никаква борба и други подобни, защото ако ти се бориш, и светът ще се бори с теб. Докато не прогледнем за това, бурята не само няма да ни отминава, а така и ще ни люлее, докато заслепени и озлобени забелязваме и виждаме само лошото и страданието. Майкъл ги виждаше също, но беше решил, че може да помогне, да ги промени (повярвал е в себе си-т.е.образа) и именно затова и успя да промени и отражението. Просто първо сам е повярвал в себе си и е действал, благодарение на отношението си е променял света към по-добро.

А ние докато хленчим как светът е безкрайно лош, той действително ще става все по-лош - не за някой друг, за нас самите. Какво ще дадем на света, като непрекъснато му повтаряме "ти си лош,лош, лош!" Така ли ще помогнем? Или ще се запитаме с какво все пак можем да бъдем полезни - и на себе си, а съответно и на света - и да го правим. Простичко е.
    Така че - изборът е наш.
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Сря Юли 14, 2010 4:09 pm

И, всъщност, за да не хвърляме думи на вятъра как трябва да постъпим, за да усмихнем света, аз пак ще сложа един цитат.

It`s starts NOW!

http://www.americanforests.org/

Защо в Америка? Не, не е в Америка на Земята е.

BAD - потребител

Писане by smile on Сря Юли 14, 2010 4:41 pm

Тука не става дума да повярваш в себе си.Всеки може да повярва в себеси...
    Въпроса е кой какво прави.Тоест как действа.
    Защото ако всеки направи нещо съвсем малко + другото съвсем малко на другия до него + на другия и тн...
    Така се получава едно по-голямо МАЛКО и така взетите МАЛКИ се прибавят към още МАЛКИ и стават едно ГОЛЯМО.
    Тука трябва ДЕЙСТВИЕ!
    Всеки по -малко за да стане едно ГОЛЯМО /ДЕЙСТВИЕ./
    Което води до ПРОМЯНА.
    Само тогава може да има видими резултати.
    И тогава наистина може и да повярваш че МОЖЕШ!.../ И ТИ/

...всичко останало/моля да ми простите/са празни приказки...
    който /не че е лошо/ от време на време да ги предъфкваме.....

Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Сря Юли 14, 2010 4:48 pm

smile, как се действа без да повярваш? Без да стане твоя идея? Ако действаш нахалост не е ли абсолютно разпиляване?

Извинявай за празните приказки, но, ако темата не ти допада не я отваряй!

Вероятно някой така подхожда и към "празните" приказки на Майкъл.

BAD - потребител

Писане by smile on Сря Юли 14, 2010 5:04 pm

Искам да кажа, че само с вяра не става.
    А е необходимо и да действаш за да постигнеш това в което вярваш.
    Не искам да цитирам клишета, но ПО делата им ще ги познаете!
    Вярно е, че Майкъл е имал и достатъчно средства за да ги осъщесвява
    за разлика от милиони други който нямат тази възможност
    и трябва да действат с наглед съвсем дребнички неща.
    Ако искат да постигнат промяна.

Съжелявам, че ви се намесих в темата с мнение.
    Обещавам повече да не го правя ...и Действам...

...какво ли разбирам аз от идеите на Майкъл....

Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Сря Юли 14, 2010 5:49 pm

Всъщност, ако беше прочела по- внимателно може би щеше да разбереш, че се говори само и само за действие.
    Не се опитвай да играеш роля на сърдита или обидена, защото е детско.
    Просто не е хубаво, когато се споделят важни неща някой да се появи и да каже, че говорят празни приказки.
    А кой и как разбира идеите на Майкъл си е само и само негово лично занение и аз не се намесвам там.
    Никой не е казал, че трябва да вършим глобални неща. Няма как да го направим.
    Разбира се, че ще започнем от "Човека в огледалото" и след това ще започнем да "лекуваме света", защото, ако сме болни самите ние няма как да лекуваме.
    Аз предпочетох да започна така.

Attachments
    fulfill_preview.pdf
    You don't have permission to download attachments.
    (66 Kb) Downloaded 7 times

BEN - потребител

Писане by cappuchina on Сря Юли 14, 2010 5:58 pm

Аз също ще го кажа - на който не му харесва темата, да я подминава спокойно и толкова. И да опита да обръща внимание на това, което му се харесва.
    Като отиваш на изложба, нали не се опитваш да махаш картините, което не ти допадат? Просто напускаш изложбата, без дори да ти дойде на ум да се сърдиш. За форумите важи абсолютно същото.

smile, преди да бързаш да се обиждаш първо виж внимателно за какво става въпрос. Говорехме тук кажи-речи изцяло за действия, само че първо са мислите, и после действията. И никак не става въпрос само да вярваш в себе си( между другото сигурна ли си, че всеки го може?) а и да действаш по съответния начин, но ПЪРВО идва вярата в собствените сили. Така, както Майкъл го можеше и го правеше, и променяше света - промени и твоя свят.
    Предлагам ти внимателно да прочетеш отново горния абзац и хубаво да се замислиш, преди да избързваш отново със заключенията.
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател

Писане by andeli on Съб Апр 02, 2011 11:34 am

Някога много отдавна тук си говорихме за нещо и дори спорехме. Сега е пусто. Идеите или това, което Майкъл ни посочи като път вече не е така интересно и повод за размисъл и анализ. Жалко.
    Майкъл не беше случаен талант. Този човек имаше мисия и я изпълни перфектно. Много хора притежават талант като неговия, но не притежават онова, което се дава на малцина - да увличат, да внушават, да събуждат от сън. Той го правеше само с присъствието си.
    Минавайки ден след ден и преглеждайки форума виждам как се отдалечихме есенцията на онова, с което той искаше да бъде запомнен, от онова, за което бяха последните му борби. Ясни са ми причините за тази дистанцираност. Ясно ми е, че е по- лесно да се сложат снимки или клипове, да се въздъхне по красотата му и да се отмине. Ясно ми е, че и на мен ми е по- лесно. Но знаете ли, всеки от нас борави с източниците си - било различни форуми или блогове. Всеки от нас се бори за късче информация сред оскъдицата от такава. И всеки от нас я намира, но всичко остава до там. Точно до момента, в който бива прочетена и поставена тук. Сякаш думата "форум" загуби значението си и се превърна в по- подходящата "склад".
    Иска ми се да мога да променя нещо и да предизвикам отново дискусия тук, но знам, че шанса е нищожен. Не защото не ви пука, а защото е по- лесно да не се говори. Истинските идеи, онези, за които Майкъл милееше са някъде далече назад. Може би ние никога няма да успеем да ги осъществим, да ги проумеем до край или да ги открием дори. Майкъл беше повече от красиво лице и тяло и го знаем отлично, но, уви, тук е тихо като гробница.
    Завиждам на хората, които не спират да се трудят и с много любов и усилия търсят, анализират и откриват посланията, които Майкъл ни завеща и ги споделят с нас.
    Сега знам какво ще кажете - езика ни спира, но ако си направите труда да анализирате всичко, което е поместено в MJJ THE KING ще останете учудени, че приблизително 90% от информацията е на английски език, което ме кара да мисля, че все пак езика не може да бъде оправдание.
    Идеите... Не, не е достатъчно да ги споменем и изброим. Трябва да ги осмислим, да ги приемем като нещо, което би ни помогнало да живеем в хармония със себе си и заобикалящата ни действителност. Идея е дори да се обичаме повече, защото как бихме дарили обич, ако не можем да обикнем най- напред себе си.
    Тълкувайте поста ми както ви е угодно. Тълкувайте го като укор, тълкувайте го като молба, тълкувайте го като призив. Смятам, че всеки от вас е достатъчно интелигентен, за да разбере какво искам да кажа. Тежи ми очуждеността и тишината. Тежи ми. Възможно е да греша, но гласа ви не се чува, мили мои, а чрез него говори и този на Майкъл.

Moderator

Писане by for all time on Нед Апр 03, 2011 1:04 am

Прочетох това ,което си написала. Много пъти сме говорили всъщност за това, дори и мимоходом в разговор се е усещало влиянието му върху живота ни. Това не е една, две или три години, но и така да беше, времето е субективно понятие. Имайки предвид на колко хора е променил съдбите по неговия неотразим начин , аз виждам как целият ми живот ме води някъде, където все го търся - в книгите , филмите , ежедневието, шума на дърветата, зелената трева, красивата мелодия, дъщеря ми....
    Но това , което винаги ме вдъхновява е добротата и любовтта му.Този човек е ЛЮБОВ. Неговите ценности - опазване на природата, благотворителноста , каузи, които съпъстваха целият му живот - аз не мога да съм като него, но мога обръщам внимание, да се замислям и това, което е по моите сили - да, бих могла да направя.
    Той беше одухотворен човек, дълбок и многопластов, с изключителни разностранни интереси, любопитен и щедър към света. Специален в моите очи. Но смятам , че всеки , който се е докоснал до него остава белязан от красотата на душата му. Колко би било хубаво, хората да имат такива души!
    Много хора анализират Майкъл, много от тях мислят за него ,но по дадени причини са по обрани в емоциите и думите си. На мен също ми е трудно да облека с думи влиянието на идеиите му върху мен частично, и в глобален аспект върху всички нас, хората.
    Но ние никога няма да спрем да мислим за него и за това , което преследваше той!

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: Пет Окт 20, 2017 1:20 pm